مناسب‌ترین زمان دوچرخه‌سواری با هدف لاغری بیشتر

مناسب‌ترین زمان دوچرخه‌سواری با هدف لاغری بیشتر

مناسب‌ترین زمان دوچرخه‌سواری با هدف لاغری بیشتر

زمان مناسب برای دوچرخه‌سواری به منظور لاغری بیشتر بستگی به شرایط شخصی شما دارد و البته اشخاصی که برای لاغری تلاش می‌کنند اهمیت موارد تأثیرگذار در لاغری و تناسب‌اندام برایشان بیشتر است چرا که قرار دادن تمامی موارد مؤثر در کنار هم می‌تواند در زمان کوتاه‌تر، بازدهی بالاتری داشته باشد. یکی از موارد مهم در لاغری با دوچرخه‌سواری زمان مناسب تمرین‌هاست؛ به همین جهت در این مطلب آموزشی از وان بایکر، زمان مناسب تمرین‌های دوچرخه‌سواری برای لاغری و تناسب اندام و همچنین چند مورد مهم دیگر را بررسی کرده‌ایم که در ادامه این موارد را خواهید خواند.


فواید تمرین‌های دوچرخه‌سواری در صبح‌ها

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد اشخاصی که صبح‌ها به تمرین می‌پردازند انگیزه‌ی بیشتری برای ادامه و حفظ تمرین‌ها دارند و بهتر می‌توانند به برنامه‌ی تمرین‌های ورزشی خود پایبند باشند و نتیجه‌ی بهتری برای لاغری و تناسب‌اندام به دست آورند. زمانی که صبح‌ها تمرین می‌کنید به‌ صورت طبیعی متابولیسم و یا سوخت‌وساز بدن در طول روز بالاتر از روزی خواهد بود که تمرین‌های ورزشی ندارید. و این یکی از دلایل مهم برای تمرین‌های صبحگاهی به منظور چربی‌سوزی و لاغری است. به‌خصوص که تمرین‌های اینتروال (پُرفشار و مقطعیِ کوتاه) را در برنامه‌ی خود داشته باشید.

تمرین‌هایی که در پایان روز انجام می‌شوند باعث نگه داشتن متابولیسم بالا و گرم شدن بدن می‌شوند و بدن را تحریک می‌کنند که این موضوع، خواب را در ساعات پایانی شب سخت می‌کند در حالی که ورزش صبحگاهی خواب شب را عمیق و باکیفیت می‌کند.


هوای مطبوع صبحگاهی

با طلوع خورشید، عمل فتوسنتز آغاز می‌شود و درختان دی‌اکسیدکربن موجود را مصرف و به ترکیبات آلی تبدیل می‌کنند. صبح‌ها هوا بسیار مطبوع‌تر و دارای اکسیژن بیشتری است. به همین دلیل تمرین‌های دوچرخه‌سواری برای لاغری در صبح‌ها می‌تواند لذت‌بخش‌تر باشد و  باعث تداوم تمرینات خواهد شد. محققان توصیه می‌کنند افراد علاقه‌مند به ورزش نخستین ساعات روز به ویژه ساعت 5:30 تا 7:30 صبح را که هنوز تجمع خودروها در خیابان‌ها زیاد نشده و هوا از نظر آلودگی همچنان در شرایط مطلوب قرار دارد، برای ورزش انتخاب کنند.


پایین بودن قندخون در صبح‌ها

پایین بودن سطح قند خون در صبح‌ها باعث می‌شود بدن انسان به دنبال منابع سوختی دیگر باشد و از منابع چربی در بدن به عنوان سوخت استفاده کند.


هورمون‌ها در صبح‌گاه

میزان هورمون‌هایی مانند کورتیزول که عمل چربی‌سوزی را تسریع می‌کنند در صبح‌ها بالاتر است.


تمام روز فعال‌تر خواهید بود

دوچرخه‌سواری صبحگاهی کمک می‌کند در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و تمام روز فعال‌تر باشید و کالری بیشتری بسوزانید.


انتخاب بهترین زمان با شماست

با وجود دلایل مفید برای تمرین‌های صبحگاهی این شما هستید که انتخاب می‌کنید بهترین زمان برای انجام آن با هدف لاغری و رژیم و یا هر هدف دیگری کدام است. با وجود فوایدی که توضیح داده شد دوچرخه‌سواری صبحگاهی برای بعضی از افراد ممکن است همراه با استرس باشد و یا به هر دلیلی امکان انجام آن فراهم نباشد؛ بنابراین تمرین‌های صبحگاهی نمی‌تواند برای هر شخصی مفید باشد.

بهترین زمان برای تمرین‌های دوچرخه‌سواری در صبح‌ها زمانی است که به موقع از خواب بیدار شوید و صبحانه‌ی کاملی میل نمایید و با فاصله‌ی تقریبی سه تا چهار ساعت از بیداری، تمرین‌ها را انجام دهید. اگر همه چیز در بهترین حالت و ایده‌آل باشد شاید انجام تمرین‌ها بسیار سخت و ناممکن باشد، بنابراین شما هستید که می‌توانید با مطالعه، گرفتن مشاوره، و همچنین تجربه، بهترین زمان‌بندی را برای خودتان انجام دهید.


تغذیه‌ی تمرین‌ها

باید توجه کنید که در زمان تمرین‌های صبحگاهی و یا هر ساعت دیگری از روز، بسیار مهم است وعده‌ی غذایی کاملی از پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها میل نمایید. اگر با معده‌ی خالی تمرین کنید بدنتان به سراغ بافت‌های پروتئین بدنتان خواهد رفت و از آن‌ها برای کسب انرژی مورد نظرش استفاده می‌کند که  این به هیچ وجه خوب نیست. هیچ وقت به این فکر نکنید که معده‌ی خالی می‌تواند برای لاغری مناسب باشد چرا که به بدنتان آسیب می‌زند و برعکس متابولسیم را برهم ریخته و مقدار انرژی بیشتری را جذب و به چربی تبدیل می‌کند.

منبع DocharkhehMag

سایر مطالب مرتبط



نظرات

  1. رها

    اینم ذکر کنید که مهم همین ورزش کردن هست چه صبح باشه چه ظهر چه شب. ورزش کنید تا همیشه سالم و تندرست و فیت بمانید.

  2. سعید

    عالی


ارسال نظر

نام و آدرس ایمیل شما در مرورگر ذخیره نمی‌گردد و ایمیل شما منتشر نخواهد شد.